Čínská tlaková masáž patří mezi řadu úspěšných léčebných a regeneračních technik tradiční čínské medicíny, jejíž historie sahá přes 5000 let zpět. Díky promačkávání zvláštních bodů a drah na lidském těle (tzv. akupresura) dochází k ozdravnému působení nejen na pohybový systém člověka (svaly, šlachy, vazy, klouby), ale také na vnitřní orgány, tělesnou soustavu a na lidskou psychiku.

Čínská tlaková masáž vyžaduje hluboké znalosti o lidském těle a o léčbě jednotlivých problémů. Masáž vyžaduje znalosti tradiční čínské medicíny, která vnímá lidské tělo a psychiku jako nedílně propojený celek, v němž jsou všechny orgány navzájem propojeny.

Stimulací akupunkturních bodů dochází k uvolňování napětí v potřebných partiích a dochází k uvolnění i dlouhodobé zatuhlosti.

Čínská tlaková masáž je intenzivní masáží, která pracuje i s citlivými body a využívá větší fyzické síly maséra. Přesto masáž není bolestivá. Díky tomu však čínská tlaková masáž hodně stimuluje, výrazně motivuje a probouzí tělo a spouští očistný režim v těle a posiluje tak samoléčivé schopnosti organizmu.

Čínská tlaková masáž odbourává napětí a stres, zmírňuje bolesti hlavy, migrény, psychickou podrážděnost a nespavost. Odstraňuje bolestivost zad a pohybového aparátu, zmírňuje astma, alergie, oběhové potíže a zažívací či vylučovací problémy.

Již v průběhu masáže dochází k celkovému uvolnění, úlevě a k dostavení se příjemných pocitů. Proto vám pravidelnou návštěvu čínské tlakové masáže velice doporučujeme!